Workout hřiště v parku Lužánky

PODPOŘENÝ

Tento projekt byl podpořen 150 líbí se mi a je posuzována jeho proveditelnost. Po úspěšném posouzení postoupí do listopadového finále.

Workout hřiště jsou hřiště pro dospělé, určená k posilování venku. Jsou ideální pro všechny, kdo nechtějí cvičit v klasických fitness centrech a to třeba jenom z toho důvodu, že na to nemají peníze. Jsou rozšířená po celém světě a několik jich najdeme i přímo v Brně. Myslím, že jedno z nejlepších a nejnavštěvovanějších se nachází v Komárově. http://www.brno-jih.cz/aktuality/hriste-pro-workout Věřím, že podobné hřiště, které nezabírá nijak velké místo, ani nestojí závratnou částku, by velmi ocenili návštěvníci parku Lužánky, z nichž obrovská část chodí do parku právě za sportem. Pokud je to příliš náročné, pak by se mohla v Lužánkách vybudovat alespoň obyčejná hrazda, jaké jsou například na plážích na přehradě. Umístění jsem vybral vedle již stávajících strojů určených pro cvičení venku seniorů, které by workout hřiště vhodně doplňovalo. Pokud by ale byl problém workout hřiště do této polohy umístit, jistě se v parku najde jiné vhodné místo, existuje velké množství variant těchto hřišť s různou náročností na prostor.


Veřejný přínos projektu: Projekt nejvíc ocení dospělí a mládež se zájmem o sport a to ze všech sociálních vrstev. Veřejný prospěch projektu spočívá v tom, že rozšíří možnosti sportovního vyžití v parku Lužánky všem lidem, kteří tam už nyní za sportem míří, ale také přiláká další, kteří mají zájem o posilování, ale nemůžou si dovolit drahé vybavení nebo navštěvovat posilovnu. Také samozřejmě potěší všechny ty, kdo chtějí cvičit na čerstvém vzduchu.

Navrhovatel:
Jiří Hejtmánek
Název:
Workout hřiště v parku Lužánky
Lokalita:
Brno - střed
Rozpočet:
165 000 Kč
Tématická oblast:
Děti, Sport, Zdraví
Délka realizace:
3 měsíce
Počet líbí se mi:
283
Status:
získal podporu
Rozpočet projektu
Popis položky Počet jednotek Cena za jednotku Cena celkem
Workout hřiště 1 150 000 150 000
Projektová dokumentace 1 15 000 15 000
3 0 0
Cena celkem: 165 000 Kč