Mějme nadhled - rozhledna na Červeném kopci

Červený kopec je krásná lokalita nedaleko centra Brna, kterou bychom rádi ještě zlepšili tím, že bychom zde nechali postavit dřevěnou rozhlednu. Z Červeného kopce (311 m n. m.) lze dohlédnout do středu Brna a do širokého okolí. Můžeme odsud spatřit hrad Špilberk, věže katedrály Petrov a velkou část Brna. Rozhledna by tento pohled posunula na vyšší úroveň.
Na Červeném kopci se v současnosti rozkládá zahrádkářská kolonie, tedy kus přírody v Brně. Proto i rozhledna by měla být vybudovaná z tradičního přírodního materiálu, tedy ze dřeva a ideálně ve stavebním stylu, který je v Brně tolik využíván a obdivován, tj. ve funkcionalismu.
Zde mohou případní zájemci zhlédnout některé příklady návrhů zajímavých rozhleden: http://hutarchitektury.cz/projekty/
Rozhledna by se tak mohla stát navštěvovaným místem na Červeném kopci a bude tak sloužit, nejen občanům přilehlých čtvrtí, jako cíl procházek a výletů. Tato krásná přírodní lokalita v těsné blízkosti centra města si to jistě zaslouží.


Veřejný přínos projektu: Tím, že se na Červeném kopci postaví rozhledna, se značně rozšíří výhled do okolí, nejen do středu města, ale na všechny světové strany. Z jednoho místa tak bude mít návštěvník možnost pozorovat historické budovy v centru i moderní stavby v přilehlém okolí, jako je např. kampus Masarykovy univerzity.
Rozhledny jsou zároveň oblíbeným turistickým cílem a atrakcí pro malé i velké. Rozhledna přiláká pozornost ke krásnému místu Brna, které si do budoucna zaslouží lepší péči. V těsné blízkosti se také nachází stejnojmenná národní přírodní památka, která by se také mohla stát časem hojně využívanou návštěvníky k trávení volného času, což výstavba rozhledny ještě umocní a podpoří.

Navrhovatel:
Jan Holeček
 
Kontaktovat navrhovatele
Název:
Mějme nadhled - rozhledna na Červeném kopci
Lokalita:
Brno - Bohunice
Rozpočet:
1 948 000 Kč
Tématická oblast:
Senioři, Děti, Sport, Zábava, Zdraví, Zeleň
Délka realizace:
9 měsíců
Počet líbí se mi:
143
Status:
sbírá podporu
Rozpočet projektu
Popis položky Počet jednotek Cena za jednotku Cena celkem
terénní úpravy, výstavba samotné rozhledny 1 1 700 000 1 700 000
mobiliář (lavička, koš, stojan na kola) 1 20 000 20 000
navigační a informační cedule 4 2 500 10 000
Projektová dokumentace 1 173 000 173 000
základní opravy, nátěr, údržba 3 15 000 45 000
Cena celkem: 1 948 000 Kč