Bezbariérově s MHD do přírody

PODPOŘENÝ

Tento projekt byl podpořen 150 líbí se mi a je posuzována jeho proveditelnost. Po úspěšném posouzení postoupí do listopadového finále.

Konečná zastávka tramvaje v Obřanech - výchozí místo pro výlety do přírody. Krásná cyklostezka do Bílovic i pro vozíčkáře. Ale ti se sem pomocí MHD nedostanou. Jen proto, že zde nemohou vystoupit z tramvaje. Pomohlo by vybudování zvýšeného chodníku v místě výstupu podobně jako je to v místě nastupování do tramvaje tak, aby bylo možné vysunutí plošiny pro vozík. To je smysl tohoto projektu. Bezbariérový výstup z tramvaje by sloužil všem vozíčkářům a jejich rodinám by usnadnil přístup do krásné brněnské přírody aniž by museli o víkendu startovat auto.

Proč to navrhuji? Z vlastní zkušenosti vím, že bezbariérový výstup zde chybí.

A jen malá poznámka na závěr. Možná ještě existují v Brně další zastávky MHD, které by vybudováním bezbariérového nástupiště usnadnili vozíčkářům cestu do přírody.


Veřejný přínos projektu: Zvýšený chodník poslouží všem vozíčkářům, kteří se tak mohou dopravit do přírody tramvají a nemusejí jezdit autem. Umožní jim, aby mohli na konečné v Brně v Obřanech vystoupit z tramvaje, Usnadní to používání krásné cyklostezky v přírodě i rodinám s vozíčkářem jakéhokoliv věku.

Navrhovatel:
Dana Kroupová
Název:
Bezbariérově s MHD do přírody
Lokalita:
Brno - Maloměřice a Obřany
Rozpočet:
330 000 Kč
Tématická oblast:
Senioři, Děti, Zdraví, Doprava
Délka realizace:
1 měsíc
Počet líbí se mi:
155
Status:
získal podporu
Rozpočet projektu
Popis položky Počet jednotek Cena za jednotku Cena celkem
Stavební práce s cílem vytvoření bezbariérového výstupu z tramvaje.. Cenu by měl nabídnout stavař. 1 300 000 300 000
Projektová dokumentace 1 30 000 30 000
3 0 0
Cena celkem: 330 000 Kč