Do Dáme na vás lidé přihlásili 217 projektů.

Skončila další fáze projektu participativního rozpočtu města Brna „Dáme na vás“, díky kterému mohou letos poprvé občané města přímo rozhodovat o 20 milionech korun z rozpočtu města. Přihlášené projekty musely pro postup nejdříve dosáhnout minimální podpory 150 „Líbí se mi“ na webu damenavas.brno.cz, lidé je mohli podpořit i formou doložení nejméně 15 podpisů na papírovém formuláři. Získat dostatečnou veřejnou podporu se podařilo u více než 150 projektů.

Nyní budou veřejností podpořené projekty posuzovány, zda jsou proveditelné, a to do 30. září 2017. Jednotlivá vyjádření odborů magistrátu a příslušných městských částí jsou průběžně publikovány na webu damenavas.brno.cz a to v detailu příslušného projektu zveřejněného v galerii projektů.

Hlasování občanů města Brna o vítězných projektech, které město v průběhu příštího roku zrealizuje, bude spuštěno 1. listopadu letošního roku na webu damenavas.brno.cz a potrvá 22 dní. Jako alternativu k elektronickému hlasování město připravuje i možnost hlasování na veřejném setkání, které proběhne ve třetím listopadovém týdnu.

Pro první ročník participativního rozpočtu vyčlenilo město částku dvacet milionů korun. Jeden projekt může stát maximálně dva miliony korun. To znamená, že bude realizováno nejméně deset projektů navržených samotnými občany.