Jak se zapojit

Chcete se zapojit?

To je skvělé! Je hned několik možností, jak se do projektu Dáme na vás zapojit a začít tak měnit naše město.

 

Přijďte s vlastním projektem

Máte nějaký nápad, co byste v Brně chtěli vylepšit, změnit či doplnit? Možná už delší dobu máte pocit, že vám ve městě něco chybí, a možná vás něco napadlo právě teď. Tak či tak, nyní máte příležitost přijít s vlastním návrhem, co v Brně realizovat. Projekt můžete podat prostřednictvím jednoduchého formuláře. Stačí v něm uvést, co navrhujete, alespoň stručně svůj projekt popsat a určit, kde má být umístěn. Dále je potřeba odhadnout jeho náklady a časovou náročnost a zanechat na sebe kontaktní údaje, abychom se s vámi mohli spojit a případně upravit vše potřebné. Pro to, abyste mohli přijít s vlastním projektem, nemusíte mít trvalý pobyt v Brně. Stačí, jestliže se nějakým způsobem cítíte být součástí našeho města.

 

Tvořme projekty společně

Ať už máte konkrétní záměr nebo o něčem teprve přemýšlíte, doporučujeme váš nápad nejprve probrat s přáteli či sousedy. Více hlav znamená více nápadů. Projekty, které připravuje komunita, vždy více odpovídají zájmům širšího okruhu lidí. Již v průběhu příprav tak můžete pro svůj projekt snadno získat potřebnou podporu. Podílet se na tvorbě projektů můžete také na veřejných setkáních, která proběhnou zejména během února (harmonogram). Při tvorbě projektu se můžete také kdykoli obrátit na koordinátorku (kontakt), která vám se vším ráda pomůže.

 

Podpořte dobré nápady

Jestliže se chcete zapojit, ale nemáte připravený vlastní projekt, nevadí. Dáme na vás je o nás všech, ne pouze o navrhovatelích. Každý projekt musí získat dostatečnou podporu veřejnosti, jinak nemůže být úřadem posouzen a následně zařazen do hlasování. Je tedy jen na vás, které projekty se dostanou do užšího výběru. Zdá se vám dobré, co obyvatelé Brna navrhují? Nahlédněte do galerie a označte své oblíbené projekty jako „líbí se mi“. Tak jim zajistíte potřebnou podporu.

 

Přijďte na setkání

Během celého ročníku probíhá několik druhů setkání veřejnosti (harmonogram). V únoru a březnu se uskuteční veřejná setkání, na kterých můžete své nápady prodiskutovat s lidmi ze svého okolí. S pomocí pracovníků z úřadu poté můžete začít připravovat své projekty. V dubnu bude následovat několik setkání zaměřených na navrhovatele. Všechny projekty, které půjdou do hlasování, budou na podzim prezentovány veřejnosti. Přijďte podpořit dobré nápady pro Brno i na veřejné setkání, nejlepší projekty budou označeny medailí.

 

Hlasujte

Hlasování o projektech proběhne v listopadu. Pouze občané města, tedy osoby s trvalým pobytem v Brně, v hlasování rozhodnou, které z projektů město zrealizuje. Každý občan má k dispozici pět kladných hlasů (z toho nejvýše dva na jeden projekt) a dva záporné hlasy (vždy jeden na projekt). Hlasovat se bude prostřednictvím webových stránek. Občané, kteří dávají přednost klasickým hlasovacím lístkům, budou moci hlasovat na veřejném setkání. Hlasujte pro to, co v Brně chcete. Je jen na vás, co se ve městě zrealizuje a co ne.