Již od 1. února 2017 bude možné podat projekt

Pokud máte nějaký nápad na zlepšení využití veřejného prostoru v Brně, tak jste tady správně. Dáme na vás. Vítězné projekty participativního rozpočtu města Brna zrealizujeme v roce 2018.

Již od 1. února 2017 můžete navrhnout na webu damenavas.brno.cz nebo papírovou formou téměř cokoli – nové dětské hřiště, šachové stolky, noční brněnský půlmaraton či něco úplně jiného.

Poté, co svůj projekt vložíte na web nebo přinesete v papírové podobě zde, potřebujete pro něj získat podporu veřejnosti. A to buď on-line, ve formě zisku minimálně 150x „líbí se mi“ na webu damenavas.brno.cz, nebo v papírové podobě formou prokázání podpory minimálně 15 obyvatel.

Následně, po úspěšném posouzení  úřadem z hlediska proveditelnosti a získání souhlasu příslušné městské části, postoupí projekt do závěrečného hlasování.

Poté je vše na občanech města Brna. Právě a pouze ti v listopadu 2017 hlasováním vyberou projekty, které město na své náklady zrealizuje a po dobu tří let zajistí jejich udržitelnost.

Projekty musí splňovat několik zásadních podmínek, zejména musí být veřejně přínosné a nesmí sloužit ke komerční propagaci. Finanční limit jednoho projektu je nastaven na 2 miliony korun.

V prvním ročníku 2017/2018 město Brno zrealizuje minimálně deset nejúspěšnějších nápadů, respektive projektů brněnských obyvatel.

Podrobné informace o podmínkách pro navrhované projekty najdete zde.