Slavnostní otevření nápadu pro Brno

Fantastickou atmosféru mělo slavnostní otevření Altánku tančírny v parku, již desátého zrealizovaného nápadu vás Brňanů, který jste si odhlasovali ve finále prvního ročníku Dáme na vás.

Nápadem navrhovatelky Zuzany Rabčanové bylo vybudování veřejně dostupného místa v krásném prostředí parku, který by byl vhodným prostorem nejen pro tanečníky, ale i umělce a účastníky kulturních, společenských a sportovních aktivit. „Během teplých dní se nedá dlouho tančit v uzavřených prostorách bez klimatizace. Tanec venku tak přináší vánek a úlevu. Nemluvě o nepopsatelně příjemné atmosféře letních večerů,“ vysvětlila navrhovatelka Zuzana Rabčanová.

Slavnostního otevření altánku byl přítomný i pan starosta městské části Brno-střed Vojtěch Mencl, která si na svá bedra vzala realizaci projektu. „Paní navrhovatelka měla výborný nápad, ve středu města je takových míst nedostatek. Nejen tančírny, ale i různé další aktivity, které se konají venku, jsou v poslední době velmi oblíbené. Altánek může sloužit opravdu všem.“ chválí projekt pan starosta Vojtěch Mencl.

Altánek je volně přístupný široké veřejnosti zdarma, pokud se v něm však koná jakákoliv organizovaná veřejná akce, je potřeba ji nahlásit Odboru životního prostředí městské části Brno-střed prostřednictvím formuláře, prostor před akcí převzít a poté jej v pořádku vrátit. Formulář je dostupný zde. U altánku je také přípojka elektřiny, jejíž odběr je zpoplatněn.