Podávání projektů spuštěno!

Ve středu 1. února jsme odstartovali podávání projektů a již během prvního dne nám došly první návrhy. Své nápady na vylepšení Brna můžete přihlašovat jednoduše přes internet. Připravili jsme pro vás interaktivního a návodného průvodce, který vám usnadní zadávání – pomůže vám spočítat rozpočet, v mapě označí městské pozemky a nabídne sdílení rozpracovaného projektu s přáteli. Pro ty, co mají raději tužku a papír, je připraven klasický formulář ke stažení nebo k vyzvednutí u koordinátorky.

Vaše nápady se mohou týkat prakticky čehokoli, fantazii se meze nekladou. Při zadání je vždy potřeba uvést název, popis, umístění a veřejný prospěch navrhovaného projektu, dále je potřeba odhadnout náklady, dobu realizace a uvést své kontaktní údaje. Připomínáme, že je možné navrhovat projekty nejvýše za 2 miliony korun (a to včetně případných provozních nákladů po dobu tří let) a projekty nesmí sloužit ke komerční, politické či jiné propagaci.

Čím dřív svůj projekt podáte, tím více času budete mít na úpravy dle zpětné vazby úřadu. Na prvních deset navrhovatelů, kteří podají projekt, je navíc přichystán malý dárek. Projekty je možné podávat až do 31. května. Jestliže však množství podaných projektů překročí kapacitu úřadu, může být sběr návrhů pozastaven. Proto neváhejte a pošlete svůj projekt co nejdříve!

Chtěli byste se o svém nápadu nejdříve poradit? Přijďte jej probrat na veřejná setkání, která budou probíhat v různých částech města již od 7. února (přesný harmonogram zde). Můžete také nahlédnout na přichystané vzorové projekty. Se svými dotazy se obracejte na koordinátorku, která vám se vším ráda pomůže.