Přihlášení projektu
Skvělé!

Aby Váš projekt úspěšně prošel posouzením vhodnosti, proveditelnosti i hlasováním doporučujeme vám si ještě před vyplněním přihlašovacího formuláře přečíst Zásady, nebo alespoň stručné devatero.


obr
1      Nápad nestačí

Sbíráme návrhy na projekty, proto svou myšlenku rozpracujte a popište co nejpřesněji. Pouhý nápad nestačí. Inspirujte se zpracováním projektů, které zvítězily v minulých ročnících.


2      Co je "tvrdý" a “měkký” projekt?

„Tvrdý“ neboli investiční projekt je zaměřen zejména na pořízení hmotného i nehmotného majetku a zahrnuje, jak náklady na jeho pořízení, tak i na jeho udržitelnost (tzv. provozní náklady) po dobu 3 let. Náklady na udržitelnost projektu není možné využít k jinému účelu.

„Měkký“ neboli neinvestiční projekt je zaměřen na tzv. „měkké“ aktivity, při kterých nedochází k pořizování, budování nebo rekonstrukcím majetku města tzn. akce typu rej masek, kurzy práce na PC pro seniory, polštářová bitva o Brno, Neinvestiční projekt má pouze pořizovací náklady.


3     Rozpočet projektu

Uveďte všechny položky, které je potřeba pořídit. Cenu zkuste zjistit například na internetu. Případně požádejte o pomoc koordinátorku. Čím lépe rozpočet zpracujete, tím snažší bude posouzení projektu úřadem a vyšší šance na zařazení mezi finálové projekty.


4      Projekty jen na majetku města

Projekty mohou být navrhovány pouze na majetku a pozemcích města Brna. Přehlednou mapu najdete zde.


5      Prokažte veřejný prospěch

Projekty musí být prokazatelně veřejně prospěšné a je na vás, jak veřejnou prospěšnost zdůvodníte.


6      Propagujte svůj projekt

Proberte se svými přáteli, sousedy a známými, jak nejlépe zviditelnit svůj projekt a zvýšit tak šance na vítězství v listopadovém hlasování.


7      Podpora není hlasování

Vyjádření podpory “líbí se mi”, které sbíráte na webu, či pomocí podpisového archu, slouží pouze k určení, kdy se úřad vaším návrhem začne zabývat. Bez posouzení úřadu, ale projekt neprojde do závěrečného rozhodujícího hlasování.


8      Komunikace

Sledujte pravidelně svůj email, ať Vám neunikne žádná důležitá informace. Kdykoliv se v případě potřeby obraťte na koordinátorky participace, které vám rády s podáváním projektů pomohou.


9     Proces

S celým průběhem participativního rozpočtu se můžete seznámit zde.


Těšíme se na váš projekt.