Cyklo-park mezi Vinohrady a Líšní
v realizaci
Petr Buršík
3 000 000 Kč (navržený)
Sport
Brno - Vinohrady
2019
488 líbí se mi
1747 kladných hlasů
Kancelář participace

Chceme vytvořit místo, kde si malí i velcí z Vinohrad, Líšně a okolí budou moct užít pohybu na všem, co jezdí: na kole, koloběžce, či bruslích. Pumptrack: zvlněnou dráhu, která nadchne každého začátečníka a svými nesčetnými výzvami "roste" s jezdci.

Co je to pumptrack?

Pumptrack je zpevněná zvlněná dráha vhodná pro jízdu na všem, co má kola. Od velkých kol přes BMX až ke skateboardům, koloběžkám, kolečkovým bruslím, či odrážedlům. Na vlnách a v zatáčkách se jezdci pohybují pumpováním svého těla nahoru a dolů. Ti menší se v bezpečném prostředí naučí držet rovnováhu a orientovat se na dráze, ti zkušenější mohou zlepšovat svou kondici a schopnost ovládat své vozidlo. Ti nejlepší se třeba dostanou až na mistrovství světa, které se pořádá od loňska. Dobře navržený pumptrack nabízí množství různých kombinací a směrů tak, aby slabší jezdci mohli jezdit na dráze bezpečně s těmi silnějšmi. Legraci si zde užije opravdu každý!

Jaký má pumptrack přínos pro společnost?

Pumptrack je inovativní způsob jak nalákat společnost ke zdravému životnímu stylu. Nabízí také řadu nových možností akcí pro veřejnost (exhibice, kurzy, soutěže...). Je jedinečný svou schopností zaujmout všechny věkové kategorie. Kdokoli od předškoláka po seniora si může místo nezdravého vysedávání u obrazovky zajezdit a rozpumpovat krev v žilách - celoročně i za chladného či blátivého počasí. Pro rodiče, kteří určitě ocení rozšíření možností zábavy pro své ratolesti, ale i pro unavené jezdce bude u dráhy připraveno posezení.

Kde a jak ho postavíme?

Na pozemek u východního konce ulice Bořetická, který jsme pro dráhu vybrali, si mnozí starousedlíci vzpomenou jako na místo, kam se v dětství jezdili vyřádit na skocích z udusané hlíny. Momentálně oblast chátrá, většina skoků je rozmočená, z náletů se stávají vzrostlé stromy a prostor mezi nimi se plní odpadky. Pumptrack je i podle místní radnice perfektní projekt na oživení prostoru. Pomoc s přípravou projektu přislíbil také světoznámý jezdec a velezkušený stavitel Michal Maroši. Pod jeho taktovkou vznikl např. pumptrack na Lesné, na kterém si každý může vyzkoušet úžasný pocit z jízdy. Dohlédneme spolu na to, aby vznikla dráha, která nepotřebuje údržbu se zárukou i na 10 let.

Podpoříte nás svým hlasem?

Hlasovací video

VEŘEJNÝ PŘÍNOS PROJEKTU: Pumptrack je inovativní způsob jak nalákat společnost ke zdravému životnímu stylu. Je jedinečný svou schopností zaujmout všechny věkové kategorie. Kdokoli od předškoláka po seniora si může zajezdit a rozpumpovat krev v žilách - celoročně i za chladného či blátivého počasí. Nabízí také řadu nových možností akcí pro veřejnost (exhibice, kurzy, soutěže...). Na dráze se dá jezdit hromadně a nabízí se na ní takřka neomezené množství různých kombinací a směrů. Legraci si zde užije opravdu každý!

Deník projektu

Datum Popis
únor 2020 Schválení rozpočtového opatření a realizátora projektu: Kancelář participace (Zastupitelstvo města Brna dne 11. února 2020).
únor 2020 Probíhá výběrové řízení na geodeta, který provede přesné zaměření pozemku, objektů na pozemku včetně polohopisu a výškopisu. Zaměření poslouží k následnému zpracování projektové dokumentace.
březen 2020 Na základě výběrového řízení byl vybrán geodet k přesnému zaměření pozemku.
duben 2020 Geodet dodal přesný polohopis a výškopis. V současnosti se pracuje na požadavcích na realizátora a pumptrack.
duben 2020 Dokončují se podklady k výběrovému řízení.
duben 2020 Bylo vypsáno výběrové řízení.
červen 2020 Do výběrového řízení se nepřihlásil žádný zhotovitel, proto je nutné vypsat nové výběrové řízení.
červenec 2020 Bylo vypsáno druhé výběrové řízení.
srpen 2020 Byl vybrán zhotovitel zakázky. V nejbližší době bude podepsána smlouva a zahájeny práce na projektu.
září 2020 Byla podepsána smlouva s vítěznou společností, a to společností Velosolutions.
říjen 2020 Probíhá diskuze mezi navrhovatelem, KPAR a Velosolutions nad řešením dráhy a dílčích termínech realizace.
únor 2021 Návrh pumptracku je hotový a zpracovává se kompletní projektová dokumentace.
březen 2021 Projekt je hotový. Nyní probíhá projednávání na dotčených úřadech. Do konce března budou pokácený náletové dřeviny na ploše Cykloparku. Jakmile bude vyřízeno povolení stavba bude zahájena
duben 2021 Náletové dřeviny odstraněny a dokumentace včetně vyjádření hotová. Bude požádáno o povolení stavby.

Rozpočet projektu - návrh

Posouzení proveditelnosti