Cyklo-park mezi Vinohrady a Líšní
vítězný
Petr Buršík
3 000 000 Kč (navržený)
Sport
Brno - Vinohrady
4 měsíce
488 líbí se mi
1747 kladných hlasů

Chceme vytvořit místo, kde si malí i velcí z Vinohrad, Líšně a okolí budou moct užít pohybu na všem, co jezdí: na kole, koloběžce, či bruslích. Pumptrack: zvlněnou dráhu, která nadchne každého začátečníka a svými nesčetnými výzvami "roste" s jezdci.

Co je to pumptrack?

Pumptrack je zpevněná zvlněná dráha vhodná pro jízdu na všem, co má kola. Od velkých kol přes BMX až ke skateboardům, koloběžkám, kolečkovým bruslím, či odrážedlům. Na vlnách a v zatáčkách se jezdci pohybují pumpováním svého těla nahoru a dolů. Ti menší se v bezpečném prostředí naučí držet rovnováhu a orientovat se na dráze, ti zkušenější mohou zlepšovat svou kondici a schopnost ovládat své vozidlo. Ti nejlepší se třeba dostanou až na mistrovství světa, které se pořádá od loňska. Dobře navržený pumptrack nabízí množství různých kombinací a směrů tak, aby slabší jezdci mohli jezdit na dráze bezpečně s těmi silnějšmi. Legraci si zde užije opravdu každý!

Jaký má pumptrack přínos pro společnost?

Pumptrack je inovativní způsob jak nalákat společnost ke zdravému životnímu stylu. Nabízí také řadu nových možností akcí pro veřejnost (exhibice, kurzy, soutěže...). Je jedinečný svou schopností zaujmout všechny věkové kategorie. Kdokoli od předškoláka po seniora si může místo nezdravého vysedávání u obrazovky zajezdit a rozpumpovat krev v žilách - celoročně i za chladného či blátivého počasí. Pro rodiče, kteří určitě ocení rozšíření možností zábavy pro své ratolesti, ale i pro unavené jezdce bude u dráhy připraveno posezení.

Kde a jak ho postavíme?

Na pozemek u východního konce ulice Bořetická, který jsme pro dráhu vybrali, si mnozí starousedlíci vzpomenou jako na místo, kam se v dětství jezdili vyřádit na skocích z udusané hlíny. Momentálně oblast chátrá, většina skoků je rozmočená, z náletů se stávají vzrostlé stromy a prostor mezi nimi se plní odpadky. Pumptrack je i podle místní radnice perfektní projekt na oživení prostoru. Pomoc s přípravou projektu přislíbil také světoznámý jezdec a velezkušený stavitel Michal Maroši. Pod jeho taktovkou vznikl např. pumptrack na Lesné, na kterém si každý může vyzkoušet úžasný pocit z jízdy. Dohlédneme spolu na to, aby vznikla dráha, která nepotřebuje údržbu se zárukou i na 10 let.

Podpoříte nás svým hlasem?

Hlasovací video

VEŘEJNÝ PŘÍNOS PROJEKTU: Pumptrack je inovativní způsob jak nalákat společnost ke zdravému životnímu stylu. Je jedinečný svou schopností zaujmout všechny věkové kategorie. Kdokoli od předškoláka po seniora si může zajezdit a rozpumpovat krev v žilách - celoročně i za chladného či blátivého počasí. Nabízí také řadu nových možností akcí pro veřejnost (exhibice, kurzy, soutěže...). Na dráze se dá jezdit hromadně a nabízí se na ní takřka neomezené množství různých kombinací a směrů. Legraci si zde užije opravdu každý!

Rozpočet projektu - návrh

Popis položky Počet jednotek Cena za jednotku Cena celkem
Materiál na dráhu - podklad a povrch 1 1 110 000 1 110 000
Stavební práce a mechanizace 1 1 500 000 1 500 000
Lavička 4 11 500 46 000
Projektová dokumentace 1 284 000 284 000
Údržba prostoru, mobiliáře a dráhy 3 20 000 60 000
Cena celkem: 3 000 000 Kč

Posouzení proveditelnosti