Komunitní moštárna v zahradě Orlovny
neproveditelný
Andrea Ondrůjová
219 000 Kč (navržený)
Zdraví
Brno - Líšen
2 měsíce
309 líbí se mi

Navrhuji komunitní moštárnu přístupnou všem - v zahradě Orlovny v Líšni. Díky tomuto návrhu si budete moct ovoce sami zpracovat a to společně se svou rodinou či přáteli.

Máte velkou zahradu s ovocnými stromy, ale bohužel už chybí sklep na uskladnění, nebo prostě není vaše ovoce vhodné k uskladnění? Končí vaše úroda každý rok na kompostu? Bylo vám to v loňském roce líto, když bylo tolik ovoce?!
Navrhuji proto moštárnu přístupnou všem, kdo si chtějí sami zpracovat ovoce, ale nemají na to prostor či finance.
Moštovač bude uložen v budově orlovny v Líšni. Kdo si bude chtít zpracovat své ovoce, tak se prostě dohodne se správcem orlovny a udělá si pěkné odpoledne. Ovocná drť se buď zanechá na místním kompostu nebo může být dále využita místním spolkem, který ji používá pro pěstování ovocných semenáčků, které pak vysazuje do krajiny.
Samozřejmostí je také možnost využívání moštovače i pro přespolní z ostatních městských částí. V případě zájmu by jej také mohly využívat školy, školky, spolky a různé mládežnické kluby, které by chtěly oživit svůj podzimní program a něco děti naučit a zároveň se osvěžit. Kdo bude mít ovoce, ať moštuje - v Líšni!

VEŘEJNÝ PŘÍNOS PROJEKTU: Účelem je možnost setkat se s přáteli či rodinou a zpracovat vlastní ovoce. Využití je možné také například pro pořádání dětských dnů a dalších veřejných akcí. Může posloužit rodinám, či skupinám, které chtějí trávit čas společně a smysluplně. Nabízí možnost zpracování vlastního či lokálního ovoce. Vzniklý odpad také najde své využití.

Rozpočet projektu - návrh

Popis položky Počet jednotek Cena za jednotku Cena celkem
lis na ovoce 1 35 000 35 000
drtič na ovoce 1 50 000 50 000
doplňky (zahradní hadice a pod. dle potřeby) 1 3 000 3 000
mycí potřeby (nádoby, kartáče a pod. dle potřeby provozu) 1 2 000 2 000
Projektová dokumentace 1 9 000 9 000
energie. voda, správce 3 40 000 120 000
Cena celkem: 219 000 Kč

Posouzení proveditelnosti

Subjekt Odůvodnění Závěr
Odbor investiční proveditelný
MČ Brno-Líšeň neproveditelný