Čisté ruce: dezinfekce na zastávkách MHD
nezískal podporu
Jan Adamec
956 600 Kč (navržený)
Zdraví
BRNO
2019
236 líbí se mi

Cílem projektu je instalace dezinfekčních zařízení na přestupních uzlech v Brně (Hlavní nádraží, Česká, Mendlovo náměstí, Stará Osada). Využíváním dojde k pocitu čistých rukou při využívání MHD a zamezení šíření bakterií. Chceme čisté ruce!

Pocit čistých rukou chce mít každý z nás, obzvláště při cestování MHD. Nejen na velkých přestupních uzlech je velké množství bakterií, která nás ohrožují! Náš projekt pomůže dezinfekci rukou během cestování MHD. Celkem bude instalováno 12 dezinfekčních zásobníků, které budou umístěny na přestupních uzlech: Hlavní nádraží (5x), Česká (3x), Mendlovo náměstí (2x) a Stará Osada (2x). Zásobníky budou umístěny na jednotlivých zastávkách MHD. Náklady na provoz všech zásobníků včetně nákupu náplní budou cca 300.000 Kč ročně.
Ochrana proti zneužití je možná mnoha způsoby. Proti rozbití může být dezinfekce vložena například do kovové kapsle (jako automat na jízdenky). Proti zneužití (vyplýtvání dezinfekce) bude dávkovač nastaven na delší intervaly, apod.

VEŘEJNÝ PŘÍNOS PROJEKTU: Projekt je určen všem obyvatelům, kteří se pohybují po městě a necítí dostatečný komfort z hlediska hygieny. Cílem je zamezení šíření bakterií a lepší pocit čistých rukou.

Projekt není vázán na žádnou lokalitu

Rozpočet projektu - návrh