Aquapark u hřiště - Brněnské Ivanovice (PD)
neproveditelný
Andrea Ondrůjová
1 650 000 Kč (navržený)
Sport
Brno - Tuřany
12 měsíců
342 líbí se mi

Navrhuji projekt se záměrem na vybudování aquaparku na východní straně města. Využití pro všechny Brňany. Řešení budoucích problémů s napouštěním domácích bazénů, kterým se kvůli suchu nevyhneme.

Na východě Brna není bazén pro veřejné plavání. Bazén který by byl přístupný ve všech ročních obdobích a všem. Navrhuji proto aquapark jako mají v Kohoutovicích. Vyžití pro všechny v zimě i v létě. Dobrá dostupnost pro obyvatele Tuřan, Slatiny, Brněnských Ivanovic, Černovic, Komárova a dalších blízkých městských částí, ale také pro ostatní Brňany. Vzhledem k velké investici je toto pouze návrh na vytvoření projektové dokumentace a studie proveditelnosti. k vybudování aquaparku na p.č. 1084 – návrhová plocha rekreace.
Čeká nás období sucha, období, kdy každý nebude moci mít za domem vlastní bazén se spoustou vody. Proto považuji za efektivnější takovéto řešení. Samozřejmostí je návrh stavby, která bude ekologická a především ekonomická, maximální využití dešťové vody k provozu a také solární ohřev, prostě vše na vysoké technologické úrovni.
Snad si pak i my na východě města a také lidí z okolí budou moci užívat vodních radovánek aniž by museli přes celé město do Kohoutovic, nebo do vzdáleného Vyškova.

VEŘEJNÝ PŘÍNOS PROJEKTU: Cílová skupina jsou všichni obyvatelé, kteří mají rádi koupání, ať už pro zábavu nebo i pro kondiční plavání. Poslouží všem generacím a zlepší životní prostředí v dané lokalitě nejen pro lidský prospěch. I když to bude bazén, tak pomůže zlepšit mikroklima v okolí.

Rozpočet projektu - návrh

Popis položky Počet jednotek Cena za jednotku Cena celkem
studie proveditelnosti 1 1 500 000 1 500 000
Cena projektové dokumentace celkem: 1 150 000 150 000
nerelevantní 3 0 0
Cena celkem: 1 650 000 Kč

Posouzení proveditelnosti

Subjekt Odůvodnění Závěr
Odbor územního plánování a rozvoje Jedná se o zvláštní plochu pro rekreaci, kde je umístění aquaparku z hlediska územního plánu přípustné. proveditelný
Majetkový odbor Na část pozemku p.č. 1084,na který byl situován aquapark, je uplatněn restituční nárok o němž nebylo dosud rozhodnuto. neproveditelný
Odbor investiční proveditelný