Pohodlný cyklopříjezd k přehradě (PD)
proveditelný
Tomáš Fila
715 000 Kč (navržený)
Sport
Brno - Bystrc
12 měsíců
320 líbí se mi
1318 kladných hlasů

Vytvoření projektové dokumentace pro vybudování plnohodnotné cyklostezky vedoucí z Brna k přehradě mimo frekventované silnice a ulice

Současný příjezd pro cyklisty z Brna k přehradě přes rušné ulice Pod Horkou, Živného a Přístavní nahradit plnohodnotnou cyklostezkou po břehu řeky Svratky s mimoúrovňovým křížením frekventovaných silnic. Došlo by k prodloužení stávající stezky od visuté Letenské lávky po chodníku vedle silnice až k Lidlu, kde by byl vybudován podjezd pod tramvajovým a silničním mostem, dále by pokračovala asfaltovou cestou po pravém břehu řeky, podél tramvajového tělesa a poté vyústila až na přehradě hned vedle restaurace U Kaluže.
Tím by také odpadlo přejíždění velmi nebezpečných křižovatek na Odbojářské a hlavně Obvodové ulici, kde dochází často k nepřehledným situacím a dopravním nehodám.

Hlasovací video

VEŘEJNÝ PŘÍNOS PROJEKTU: Všem cyklistům a případně in-line bruslařům jedoucím z Brna na přehradu se zpříjemní, zkrátí a zkvalitní jejich cesta, která se zároveň stane více bezpečnou. Vyhnou se provozu, rušným ulicím i křižovatkám a pojedou po stezce zasazené více do přírody v blízkosti řeky.

Rozpočet projektu - návrh

Popis položky Počet jednotek Cena za jednotku Cena celkem
Projekt komplexní studie 1 650 000 650 000
Cena projektové dokumentace celkem: 1 65 000 65 000
nejsou 3 0 0
Cena celkem: 715 000 Kč

Posouzení proveditelnosti

Subjekt Odůvodnění Závěr
Odbor dopravy proveditelný
Majetkový odbor proveditelný
MČ Brno-Bystrc proveditelný