BOSÁ STEZKA
neproveditelný
Taťána Růžičková
900 710 Kč (navržený)
Zdraví
Brno - Bystrc
5 měsíců
49 líbí se mi (podpořen podpisovým archem)

Okrasná, relaxační, zážitková pěší stezka, která bezpečnou formou zprostředkovává zážitky bosé chůze doplněná herními prvky a lavičkami.

Stezky pro bosé nohy. Jde o opravdu velmi příjemný zážitek. Skládá se z několika polí a má hladké obrubníky z oloupaných kmenů. Návštěvníci se prochází po oblázcích, odštěpcích dřeva, písku, zapuštěných špalících, smrkových šiškách (šišky, písek, oblázky, kůra, jehličí, kamínky, větvičky apod.) a překonávají různé nerovnosti a výškové rozdíly. Významné je také estetické hledisko. Při vhodně zvoleném obrubníku a povrchu je chodník příjemný nejen chodidlům, ale stává se zajímavým, oku lahodícím architektonickým prvkem.Okrasná, relaxační, zážitková pěší stezka v něm lidé najdou herní prvky a lavičky. 1. vybraná lokalita: zhruba dvacetimetrová stezka je ve tvaru (podkovy, rovná verze, ovál-průměrné šíře 1,25 cm) je umístěna v klidnější části na zelené ploše mezi potokem Vrbovec a účelovou komunikací za prvním mostem ve směru ul. Pod Horkou (Údolí Oddechu). 2. vybraná lokalita: 20 m bosé stezky - veřejná zeleň za obchodním domem ul. Ečerova a v prostoru mezi bytovými domy ul. Fleischnerova a Ečerova. Veřejný přínos projektu: Projekt je pro širokou veřejnost a předpokládanými uživateli jsou všichni obyvatelé Brna, kteří chtějí v rámci zdravého životního stylu bosým nohám tak dopřát rozličnou škálu hmatových vjemů. Bosá chůze má stimulační efekt, který působí na akupresurní body a mimo jiné podporuje vývoj nožní klenby. Lidé si mohou vyzkoušet chůzi po bosém chodníku. Procházet se můžete po oblázcích, odštěpcích dřeva, písku a také po šiškách...

VEŘEJNÝ PŘÍNOS PROJEKTU: Projekt je pro širokou veřejnost a předpokládanými uživateli jsou všichni obyvatelé Brna, kteří chtějí v rámci zdravého životního stylu bosým nohám tak dopřát rozličnou škálu hmatových vjemů. Bosá chůze má stimulační efekt, který působí na akupresurní body a mimo jiné podporuje vývoj nožní klenby. Lidé si mohou vyzkoušet chůzi po bosém chodníku.

Rozpočet projektu - návrh

Popis položky Počet jednotek Cena za jednotku Cena celkem
akát odkorněný nenatřený 2 272 250 544 500
doprava 2 10 000 20 000
akátová lavička 4 7 900 31 600
info tabule A0 2 25 000 50 000
rezerva realizace 1 100 000 100 000
Cena projektové dokumentace celkem: 1 64 610 64 610
profylaktická prohlídka a údržba 3 30 000 90 000
Cena celkem: 900 710 Kč

Posouzení proveditelnosti

Subjekt Odůvodnění Závěr
Majetkový odbor proveditelný
Odbor vodního a lesního hospodářství a zemědělství proveditelný
MČ Brno-Bystrc neproveditelný