Kočka brněnská-lézecí
neproveditelný
Lenka Szilasi
838 000 Kč (navržený)
Zábava
Brno - Královo Pole
10 měsíců
19 líbí se mi (podpořen podpisovým archem)

Socha obří kočky. Jde o objekt estetický a zároveň slouží k odpočinku a setkávání se občanů.

\\\"Kočka brněnská\\\" je obrovská socha, která bude sloužit občanům k odpočinku a setkávání. Bude asi 5 metrů dlouhá (včetně ocasu), 2,5 m vysoká a 3 m široká, Materiál: keramické kachle, které v létě nepálí, jsou pohledově krásné a je to sochařsky kvalitní a vhodný materiál, odolný vůči klimatickým podmínkám.
Účel bude jak estetický- pěkný objekt, socha v Brně, tak užitkový- na kočku si budete moci vylézt, posedět na ní, můžete se na ní třeba opalovat, číst, povídat si, Tvarově bude kočka skýtat mnoho útulných zákoutí a míst, které budou určeny jednotlivcům i skupinkám k posezení, k poležení,k polezení a odpočinku. Tlapky budou například sloužit jako lavičky, ocásek bude připomínat kruhové posezení se stolkem na svačinu, malé děti budou mít na vyšší místa přístup po stupačkách či horolezeckých úchytech, jako na dětském hřišti.
Proč? Vždycky jsem toužila lézt po sochách, dotýkat se jich, Chtěla bych, aby se kočka takovou sochou stala, aby ji lidé užívali a byla i místem jejich setkávání, třeba na rande : ,,Sejdeme se u kočky v pět hodin\\\". Kočka je pro mne symbolem pohody a rodiny, Zvířecí motiv ocení i milovníci zvířat, můžou se třeba v parku u sochy pořádat přehlídky koček, či parkůr králíků, soutěže pro děti a rodiny. Využít sochy mohou i školní třídy k výuce v přírodě. Děti lezení jistě uvítají a rodiče s dětmi mohou strávit s Kočkou v parku pěkné odpoledne. Pokud by se nápad líbil, může ke kočce časem přibýt další, třeba kotě k posezení,, separé\\\". Ráda bych mé rodné město Brno tímto nápadem obohatila a pro mne jako matku tří dětí je to báječný nápad.
Umístění kočky - do odpočinkové zóny, například park při ulici Božetěchova - Královo pole.

VEŘEJNÝ PŘÍNOS PROJEKTU: Projekt ,,Kočka brněnská\\\" slouží všem občanům města, rodinám s dětmi, slouží lidem ke společnému setkávání, odpočinku, aktivitám, má také estetický význam. Socha se svým záměrem může obohatit město a zpříjemnit život jeho občanům.

Rozpočet projektu - návrh

Popis položky Počet jednotek Cena za jednotku Cena celkem
doprava 1 30 000 30 000
odměna za práci 1 300 000 300 000
materiál na sochu 1 250 000 250 000
nepředpokládané položky 1 100 000 100 000
Projektová dokumentace 1 68 000 68 000
drobné opravy,čištění 3 30 000 90 000
Cena celkem: 838 000 Kč

Posouzení proveditelnosti

Subjekt Odůvodnění Závěr
Majetkový odbor proveditelný
Odbor kultury Projekt je v souladu se Strategií kultury a kreativních odvětví města Brna. proveditelný
Odbor památkové péče proveditelný
Odbor investiční proveditelný
MČ Brno-Královo Pole neproveditelný