Odstranění lávky na Kamenné
nezískal podporu
Marek Waldhans
2 715 000 Kč (navržený)
Jiné
Brno - střed
12 měsíců
240 líbí se mi

Na ulici Kamenná vznikla ohavná lávka k zahradě Lipky, Její cena byla více než 3 miliony a měla obejít dům, který mezitím město zbouralo. Cílem projektu je lávku odstranit a použít ji jako pomník.

I když se v poslední době více debatuje o veřejném prostoru a architektuře v něm, reálné výsledky v Brně většinou stále vypadají jako ze zlatých devadesátek. Je na čase to změnit.
Město Brno postavilo za nemalé peníze (3 359 305 Kč) lávku. Jejím účelem byl bezbariérový přístup k zahradě Lipky, který vznikl z dotací (bezbariérovost byla podmínka k získání dotace).
Hlavním cílem lávky bylo obejít dům, který na pozemku stál, jenže mezitím dům město zbouralo. Vzniklo tedy monstrum, které se nelíbí ani v okolí, ani představitelům Lipky. Jenže stálo hodně peněz a koho zajímá architektonicky citlivý přístup k místu a kvalita veřejného prostoru, že...
Cílem tohoto projektu je vrátit lokalitě nejakou rozumnou podobu tak, aby nebyla ostudou města. Začneme tím, že nesmyslnou lávku odstraníme. Jasně, odstranit něco, do čeho dalo město takové peníze? Ale když se vám zkazí salám v lednici, který byl drahý, taky ho sníte? Dalším krokem bude úprava porostoru tak, aby sloužil veřejnosti při zachování bezbariérového přístupu k zahradě.
A co udělat, aby nebyly peníze za lávku promarněny? Navrhuji lávku instalovat jako umělecké dílo. Ideálním místem pro instalaci by bylo okolí vazební věznice v Bohunicích..

VEŘEJNÝ PŘÍNOS PROJEKTU: Zkvalitnění veřejného prostoru,

Rozpočet projektu - návrh