Víceúčelové hřiště Bořetická
proveditelný
Vladimír Konečný
3 000 000 Kč (navržený)
Sport
Brno - Vinohrady
2020
348 líbí se mi
423 kladných hlasů

Cílem tohoto projektu je vybudování oploceného multifunkčního hřiště na ulici Bořetická. Součástí hřiště by byly branky, koše na basketbal a herní prvky vyznačené v povrchu hřiště, který by byl vystaven ze speciálního umělého povrchu s mantinely.

Toto hřiště je nyní pouze betonovou plochou, kde je jeden koš na basketbal. Je zde tedy potenciál k rozšíření o další sportovní možnosti pro děti i dospělé. Hřiště by bylo další možností jak trávit volný čas smysluplně a bezpečným způsobem. Vinohrady jsou malé sídliště s velkou koncentrací obyvatel, včetně dětí a mladých lidí, není tu dostatečné množství prostoru pro sportování a vybití energie, proto je potřeba využít potenciál stávající plochy na maximum.

Hřiště by bylo oplocené s použitím mantinelů, povrch by měl být z polyuretanu, je to bezpečný, odolný, dobře udržitelný povrch, který dobře vypadá a je pro sport ideální. Areál by byl dále vybaven o:

- fotbalové branky
- koše na basketbal
- stojany a sítě pro tenis či volejbal
- lavičky
- stojany na kola
- odpadkové koše
- herní prvky zabudované do polyuretanu (umělé plochy hřiště)

Nově vzniklý prostor by tak nabídl možnost zahrát si hned několik her od basketbalu, přes volejbal, nohejbal, futsal, vybíjenou až po aktivity pro nejmenší z edice tzv. her na chodník jako je např. skákání panáka, twister, fit square, skok do dálky, abeceda a další.


Hlasovací video

VEŘEJNÝ PŘÍNOS PROJEKTU: Nově vybudované hřiště bude ideálním místem pro aktivní trávení volného času občanů všech věkových kategorií, pořádání různých sportovních soutěží či akcí, hřiště budou moci při svých procházkách využít místní mateřské školy, příměstské tábory či nízkoprahová centra pro děti a mládež.

Pro místní děti a mladé je to ideální alternativa trávení volného času na ulici rizikovým způsobem a nově vybudované hřiště bude prevencí nežádoucího chování pramenícího z nudy či nedostatku vhodných aktivit.

Rozpočet projektu - návrh

Popis položky Počet jednotek Cena za jednotku Cena celkem
oplocení 1 250 000 250 000
úprava terenu 1 600 000 600 000
povrh 1 800 000 800 000
sportovní náčiní, koše, branky, lavičky.. 1 1 200 000 1 200 000
opravy 3 50 000 150 000
Cena celkem: 3 000 000 Kč

Posouzení proveditelnosti

Subjekt Odůvodnění Závěr
Odbor územního plánování a rozvoje Obecně je tento projekt v ploše bydlení dle územního plánu proveditelný. V současné chvíli je ale Odborem územního a plánování a rozvoje vydáno závazné stanovisko pro akci "Venkovní hřiště Bořetická". Doporučujeme proto tedy oba projekty koordinovat, aby záměry nebyly ve vzájemné kolizi nebo se nedublovaly. proveditelný
Majetkový odbor proveditelný
MČ Brno - Vinohrady Městská část souhlasí s realizací projektu.  proveditelný
Odbor investiční Proveditelné s podmínkou, že návrh, co do rozsahu, bude respektovat daný finanční limit. proveditelný