Dejme za Lužánkami Š(v)ANCI mladým
proveditelný
Petr Švancara
3 000 000 Kč (navržený)
Sport
Brno - Královo Pole
2020
630 líbí se mi
2908 kladných hlasů

Pojďme společně podpořit myšlenku vybudování nového tréninkového centra mládeže v areálu bývalého stadionu za Lužánkami. Hlasujme pro projekt přihlášený brněnským patriotem Petrem Švancarou a dejme na legendárním místě šanci mladým.

Přesně před 5 lety se na stadionu za Lužánkami loučil s fotbalovou kariérou brněnský patriot Petr Švancara. Společně s bývalými hráči a fanoušky se touto neotřelou akcí pokusil oživit snahy o výstavbu nového stadionu. To se bohužel nepovedlo, návrat profesionálních fotbalistů za Lužánky zhatily nevyřešitelné majetkové vztahy, Určitě tím však nevyprchala touha o smysluplném využití lokality, jež má pro brněnské sportovce tak specifické a magické genius loci. A letos se konečně může touha proměnit v reálný skutek. V areálu sportovního svatostánku, ve kterém byly k vidění velkolepé sportovní bitvy, by totiž mohlo vzniknout jedno z největších tréninkových center mládeže v brněnském regionu.

Autorem myšlenky na oživení prostoru stadionu za Lužánkami je symbolicky opět Petra Švancara, který se společně s bývalými hráči a družstvem fanoušků Věříme Zbrojovce nikdy nevzdal naděje na využití legendárního místa ve prospěch brněnského sportu. Čtyři nově vybudovaná hřiště se zázemím v centru města by nevyužívali jen mladí fotbalisté z nejrůznějších brněnských klubů, ale stejně jako dosud by zde našli tréninkový azyl i hráči florbalu, amerického fotbalu, lakrosu, frisbee a dalších sportů. Kromě sportovních akcí by areál mohl posloužit také festivalům, koncertům či divadelním představením. Pokud Brňané projekt nového tréninkového centra letos posvětí svými hlasy, realizaci už nebude stát nic v cestě a nové generace sportovních talentů se za Lužánkami budou moci prohánět už příští rok.

Hlasovací video

VEŘEJNÝ PŘÍNOS PROJEKTU: Nové tréninkové centrum mládeže za Lužánkami nebudou moci využívat jen mladí fotbalisté, ale také hráči florbalu, amerického fotbalu, lakrosu, frisbee a dalších sportů. Dejme na legendárním místě Š(v)ANCI mladým.

Rozpočet projektu - návrh

Popis položky Počet jednotek Cena za jednotku Cena celkem
Realizace travnaté plochy 7.500 m2 a s tím spojené stavební práce (mj. srovnání plochy a dorovnání povrchu - 15 cm substrát, drenáže, 20 cm drenážní vrstvy, ostatní vrstvy a vysetí) 1 2 250 000 2 250 000
údržba 3 250 000 750 000
Cena celkem: 3 000 000 Kč

Posouzení proveditelnosti

Subjekt Odůvodnění Závěr
Odbor investiční Projekt je proveditelný s podmínkou, že návrh, co do rozsahu, bude respektovat daný finanční limit. proveditelný
Odbor památkové péče proveditelný
Odbor správy majetku proveditelný
MČ Brno - Královo pole Městská část souhlasí s realizací projektu. proveditelný