Dejme za Lužánkami Š(v)ANCI mladým
v realizaci
Petr Švancara
3 000 000 Kč (navržený)
Sport
Brno - Královo Pole
2020
630 líbí se mi
3408 kladných hlasů
STAREZ-sport a.s.

Pojďme společně podpořit myšlenku vybudování nového tréninkového centra mládeže v areálu bývalého stadionu za Lužánkami. Hlasujme pro projekt přihlášený brněnským patriotem Petrem Švancarou a dejme na legendárním místě šanci mladým.

Přesně před 5 lety se na stadionu za Lužánkami loučil s fotbalovou kariérou brněnský patriot Petr Švancara. Společně s bývalými hráči a fanoušky se touto neotřelou akcí pokusil oživit snahy o výstavbu nového stadionu. To se bohužel nepovedlo, návrat profesionálních fotbalistů za Lužánky zhatily nevyřešitelné majetkové vztahy, Určitě tím však nevyprchala touha o smysluplném využití lokality, jež má pro brněnské sportovce tak specifické a magické genius loci. A letos se konečně může touha proměnit v reálný skutek. V areálu sportovního svatostánku, ve kterém byly k vidění velkolepé sportovní bitvy, by totiž mohlo vzniknout jedno z největších tréninkových center mládeže v brněnském regionu.

Autorem myšlenky na oživení prostoru stadionu za Lužánkami je symbolicky opět Petra Švancara, který se společně s bývalými hráči a družstvem fanoušků Věříme Zbrojovce nikdy nevzdal naděje na využití legendárního místa ve prospěch brněnského sportu. Čtyři nově vybudovaná hřiště se zázemím v centru města by nevyužívali jen mladí fotbalisté z nejrůznějších brněnských klubů, ale stejně jako dosud by zde našli tréninkový azyl i hráči florbalu, amerického fotbalu, lakrosu, frisbee a dalších sportů. Kromě sportovních akcí by areál mohl posloužit také festivalům, koncertům či divadelním představením. Pokud Brňané projekt nového tréninkového centra letos posvětí svými hlasy, realizaci už nebude stát nic v cestě a nové generace sportovních talentů se za Lužánkami budou moci prohánět už příští rok.

Hlasovací video

VEŘEJNÝ PŘÍNOS PROJEKTU: Nové tréninkové centrum mládeže za Lužánkami nebudou moci využívat jen mladí fotbalisté, ale také hráči florbalu, amerického fotbalu, lakrosu, frisbee a dalších sportů. Dejme na legendárním místě Š(v)ANCI mladým.

Deník projektu

Datum Popis
leden 2021 Schválení rozpočtového opatření a realizátora projektu: Kancelář participace (Zastupitelstvo města Brna dne 19. ledna 2021).
únor 2021 Proběhla schůzka s navrhovatelem.
květen 2021 Proběhla schůzka s navrhovatelem a zástupci Odboru sportu, kde jsme se shodli na delegování realizace na věcně příslušný odbor MMB.
červen 2021 Rada města Brna doporučila Zastupitelstvu města Brna schválit změnu realizátora, a to na Odbor sportu MMB.
červenec 2021 Zastupitelstvo města Brna schválilo změnu realizátora, a to z Odboru participace na Odbor sportu MMB.
září 2021 Na základě hydrogeologického průzkumu byla zjištěna přítomnost vody, a to těsně pod povrchem hřiště.
září 2021 Na základě hydrogeologického průzkumu bylo rozhodnuto o vybudování studny, která bude využívána k závlaze sportoviště.
listopad 2021 Probíhá dokončení studie proveditelnosti.

Rozpočet projektu - návrh

Posouzení proveditelnosti