napít se a umýt se na dětském hřišti
nezískal podporu
Lenka Obrtlíková
60 000 Kč (navržený)
Děti
Brno - sever
2020
49 líbí se mi

Dětské hřiště je setkáním malých kamarádů, her a společné pojídaní dobrot. Není však vůbec snadné vždy pamatovat na láhev vody, aby se děti mohly umýt nebo osvěžit.

Dětské hřiště v parku Stanislava Krátkého přiléhající k ulici Venhudova je místo, kde si děti rády hrají. V blízkosti je škola i školka a hra často zkracuje čekání na tramvaj. V horkých letních dnech je pak hřiště útočištěm, kde lidé hledají stín nebo - a to především malí znalci dobrot - mlsají výbornou zmrzlinu.
Kdo někdy podobné hrátky s dětmi absolvoval ví, že není vůbec jednoduché v koloběhu denní povinností pamatovat vždy na láhev vody pro děti na umytí nebo napití. A co s malým milovníkem dobrot, který je od uší až po kolena zalepený od zmrzliny nebo zrovna absolvoval hrabání tunelu a je potřeba nastoupit rychle do tramvaje?
Bylo by praktické, osvěžující a zdravotně prospěšné, aby v parčíku bylo veřejné pítko, které umožní umytí nebo osvěžení malých i velkých.

VEŘEJNÝ PŘÍNOS PROJEKTU: Projekt bude prospěšný pro všechny uživatele parku Stanislava Krátkého umístěného při ulici Venhudova a Merhautova, Veřejné pítko může sloužit jak dětem, které si do parku příjdou hrát, tak dospělým, kteří se sem příjdou osvěžit v horkých letních dnech.
Jde jednak o možnost napít se, ale také, a to možná především, umýt se. Nejen od nečistot, prachu nebo sladkostí, ale rovněž umýt se od případných virů nebo nemocí.

Rozpočet projektu - návrh