Medlánky v pohybu
v realizaci
Zdeňka Brabcová
3 000 000 Kč (navržený)
Sport
Brno - Medlánky
2020
448 líbí se mi
3101 kladných hlasů
Kancelář participace

Rekonstrukce volejbalového hřiště, úprava povrchu workoutového hřiště a jeho rozšíření, vybudování lanového centra pro děti a doplnění herních prvků na dobrodružném hřišti Halda. Medlánky budou v pohybu v každém věku.

U Medláneckého rybníka vedle velkého oploceného hřiště se nachází hřiště pro volejbal. Bohužel je ve špatném stavu a nikdo tam volejbal nehraje. V rámci projektu bychom chtěli zbudovat nový kvalitní povrch odpovídající rozměrům pro volejbal, hřiště by mohlo být využito i pro jiné sporty např. tenis, badminton apod. a bylo by doplněno oplocením. Hřiště se nachází na p.č. 414/4.

Kousek dál je hojně využívané workoutové hřiště. V rámci projektu bychom rádi toto hřiště rozšířili o další posilovací prvky vč. vybudování kvalitnějšího povrchu. Hřiště se nachází na p.č. 414/73.

Nezapomínáme ani na děti a chtěli bychom pro ně vybudovat lanové centrum, nízké lanové překážky vypnuté mezi dřevěnými sloupy, v blízkosti velmi oblíbené Haldy a lanovky. Dále bychom rozšířili dobrodružné hřiště Haldu o herní prvky.

Chceme, aby byly Medlánky v pohybu v každém věku.

Náklady po dobu tříleté udržitelnosti přislíbila hradit ze svého rozpočtu městská část Brno-Medlánky.

Hlasovací video

VEŘEJNÝ PŘÍNOS PROJEKTU: Všechna hřiště jsou veřejně přístupná a díky nim si může sportovní pohyb užívat každý v každém věku. Medlánky budou stále v pohybu.

Deník projektu

Datum Popis
leden 2021 Schválení rozpočtového opatření a realizátora projektu: Kancelář participace (Zastupitelstvo města Brna dne 19. ledna 2021).
leden 2021 Proběhla schůzka s navrhovatelkou na místě stavby a projednaly se detaily návrhu.
duben 2021 Dokončena příprava zadávací dokumentace pro výběrové řízení na návrh a realizaci volejbalového a workoutového hřiště. Výběrové řízení bude vypsáno ještě v průběhu dubna.

Rozpočet projektu - návrh

Posouzení proveditelnosti