Nový park v centru Brna
nezískal podporu
Ondřej Venclík
370 000 Kč (navržený)
Zeleň
Brno - sever
2020
94 líbí se mi

Rekultivace malého parku nad Dětskou nemocnicí. Mezi ulicemi Helfertova a Černopolní vznikl trojúhelník neudržované trávy a košů, které nemají žádný hlubší význam.
V černých polích lidé rádi tráví svůj volný čas, tak jim dejme nové místo !

Stávající park má velký potenciál kvůli svému místu. Dnes na něm nalezneme pouze čtyři lavičky a kontejnery na recyklování, z kterých se válí odpad na ulici. Pojďme vytvořit příjemné místo, kde se lidé mohou v klidu sednout pod stromy a odpočívat.

Podporujme recyklaci, ale ne nevzhlednými barevnými kontejnery. Schovejme je do dřevěného altánu a vytvořme čistší moderní okolí.
Recyklační centrum by mělo funkci, že po obvodě by byli kontejnery na všechny odpady a uvnitř v jádře se mohou odložit staré nepoužívané věci, které by se mohli hodit ale někomu dalšímu.

Z chodníku tedy můžeme zaplout do krásného parku krytý stromy. Jít vynést odpad nebo rovnou sednout na skůtr a odjet do práce.

VEŘEJNÝ PŘÍNOS PROJEKTU: Projekt bude vyhotoven kvůli podpoře zeleně v centru Brna. Všechny moderní města se snaží a vznikly prostory pro nové parky se zelení. Moderní města chtějí samozřejmě recyklovat a my bychom zde měli rovnou kompletní centrum.
Po obvodě by se nacházeli kontejnery na všechen recyklovaný odpad a uprostřed prostor pro staré věci, které by se mohli hodit někomu jinému.

Pracující lidi, jenž každý den přijíždí a odjíždí z centra města by měli kde konečně kde postavit svá kola a skůtry.

Rozpočet projektu - návrh