STOP VIRŮM – myčky na nádobí pro MŠ
Alexej Polák
2 999 999 Kč (navržený)
Zdraví
BRNO
2021
75 líbí se mi

Navrhuji v rámci projektu „Dáme na vás“ využít peníze na nákup a instalaci myček do výdejen stravy ve školkách zřizovaných městem a tímto zabezpečíme 100% zničení virů. Snížíme tak nebezpečí rozšíření nakažlivých nemocí.

V současném moderním čase už asi polovina domácností má v kuchyni myčku na nádobí. Je to tak běžná věc jako třeba mobilní telefon. Proto mne překvapila informace, že většina mateřských škol nemá myčky na nádobí ve výdejnách stravy jednotlivých tříd a většinou má jen jednu v kuchyni pro celý objekt MŠ. Zvláště v době různých pandemii, např. COVID-19. Je přece známo, že tzv. běžné infekční nemoci jako chřipka, salmonela či žloutenka … atd., také nikam nezmizely. Koronaviry pořád mutují a stávají se více nakažlivými.

Jsem toho názoru, že nákupem a vybavením výdejen ve třídách školek myčkami bude možné zastavit případné nákazy viry a baktériemi v oblasti důležitého úseku stravování těch nejmenších naších spoluobčanů.

Víte, že za den v každé skupině s 25 dětmi se ručně umyje cca: 100 talířů, 100 skleniček, 100 příborů a 50 táců? Musíme poděkovat všem pracovníkům, kteří vykonávají tuto práci.

Francouzští vědci z Univerzity v Provence zjistili, že koronavirus lze rychle likvidovat (v průběhu 15 minut) při teplotě 92°C. Je-li zahřívaný na 60°C, pak časová doba musí být cca 1 hodina. Myčka na nádobí může párou zničit viry a bakterie na 100% (ručním umytím lze dosáhnout velmi složitě tohoto výsledku).

VEŘEJNÝ PŘÍNOS PROJEKTU: Nákupem myček na nádobí ve výdejnách stravy jednotlivých tříd v MŠ Brna zabráníme možnému rozšiřování virů a bakterii na úseku stravování malých dětí a následnému nakažení starší generace.

Projekt není vázán na žádnou lokalitu

Rozpočet projektu - návrh

Popis položky Počet jednotek Cena za jednotku Cena celkem
Nákup myček na nádobí 1 2 000 000 2 000 000
Údržba a provoz 3 333 333 999 999
Cena celkem: 2 999 999 Kč