Workout Helgoland
nezískal podporu
Michal Závodský
627 000 Kč (navržený)
Sport
Brno - střed
2021
167 líbí se mi

Doplnění parčíku u Vaňkova náměstí o venkovní posilovnu, která rozšíří nabídku trávení volného času, která tady zatím citelně chybí.

Venkovní posilovna je ideálním nástrojem ke zlepšení kondice v jakémkoli věku - posiluje se vlastní váhou těla. Cvičící stroje jsou umístěny pod širou oblohou a nonstop přístupné komukoli, nejen pro klasické „posilovače“, ale i třeba děti na protažení či zaskotačení si jen tak.

Plocha je již částečně zpevněná a rovná, vhodná na takové vybavení. Vedle je hřiště pro malé děti a v plánu by bylo doplnění ještě o tzv. fitprvky (cvičící stroje pro dospělé, na kterých se však rády prohání i děti), takže takové trio pokrývající všechny generace.

MČ Brno-střed má již zpracovaný předběžný návrh, jen nepatřil bohužel mezi priority, aby se na něj vyčlenily i finanční prostředky.

VEŘEJNÝ PŘÍNOS PROJEKTU: Jakákoli sportovní činnost je veřejně prospěšná. Navíc zde se může odehrávat nonstop - zařízení je volně přístupní komukoli. Lze si na něj jak zasportovat, tak jen zablbnout nebo si volně zacvičit. Dojde i ke zkulturnění místa a kultivaci veřejného prostoru.

Rozpočet projektu - návrh