Parkování pod zelenou střechou (studie)
nezískal podporu
Adam Zajíček
3 000 000 Kč (navržený)
Doprava
Brno - střed
2021
206 líbí se mi

Např. na ulici Pekařská se prakticky nenacházejí parkovací místa pro rezidenty ani dostatek prostor pro děti. Najděme nedobře využité kousky města a zkvalitněme přidáním rekreační zelené plochy s možností parkování pod ní.

Parkování v Brně je velmi obtížné. Zejména rodiny s malými dětmi a kočárky potřebují mít možnost zaparkovat v okolí svého domu. Cílem projektu je vyhledat nedobře využité kousky zeleně, tak aby mohla vzniknout zastřešený parkovací dům se snadno dostupnou zelenou střechou přímo z ulice. Zatímco co by střecha sloužila k odpočinku a rekreaci pro starší obyvatele bez aut, dětské hřiště pro mladé rodiny z okolí a oáza stínu v rozpálených ulicích letního města, tak pod plochou by se nacházelo skryté parkoviště, které by nerušilo okolí a řešilo nedostatek parkovacích míst pro rezidenty v dané oblasti.

VEŘEJNÝ PŘÍNOS PROJEKTU: Oživení a plné využití prostoru v centru města s cílem řešení nedostatku parkovacích míst na ulici, s důrazem na zachování nebo rozšíření zelené plochy ve městě, její doplnění o dětské hřiště a rekreační zónu pro obyvatele z okolních domů.

Rozpočet projektu - návrh