Dětské hřiště před Výstecem
nezískal podporu
Markéta Děrdová
505 000 Kč (navržený)
Děti
Brno - střed
2021
202 líbí se mi

A co děti, mají si kde hrát? Na rušných Hlinkách a kolem Mendlova náměstí bohužel moc možností nemají. Ráda bych to změnila a vybudovala pro děti hřiště před hlavním vstupem na Výstaviště

Zatímco na sídlištích valem přibývají krásná a různorodá dětská hřiště, centrum Brna v tomhle ohledu zaostává. Ale i tady bydlí rodiny s dětmi, které se potřebují někde vyhrát. Pojďme jim to, prosím, umožnit.

Před Výstavištěm se nachází zelená plocha přibližně čtvercového tvaru o celkové ploše něco přes 900 m2. Tuto plocha není nijak využívaná. Ze tří stan je ohraničená živým plotem a z jedné strany řadou laviček. Ráda bych aby v tomto přirozeně ohraničeném prostoru vzniklo dětské hřiště. Hřiště bude určené primárně pro děti od 3 do 12 let. Na hřišti byly postaveny oblíbené herní prvky - pískoviště se zastíněním, zapuštěná trampolína, houpačka, kolotoč, domeček se skluzavkou, pružinová houpadla, síťová pyramida. Kromě herních prvků je součástí projektů vybudování 2 vstupů, výsadba stromů a zřízení laviček a odpadkových košů po obvodu hřiště.

VEŘEJNÝ PŘÍNOS PROJEKTU: Projekt poslouží hlavně dětem, jejich maminkám, tatínkům, prarodičům. Hřiště mohou využívat i blízké školky (Hlinky, Vinařská)

Rozpočet projektu - návrh