Venkovní posilovna pro Kraví horu
nezískal podporu
Tomáš Skála
414 000 Kč (navržený)
Sport
Brno - střed
2021
175 líbí se mi

Venkovní posilovny jsou moderním trendem, který se stává stále více populárním. Na Kraví hoře a v širokém okolí však podobné zařízení chybí. Přitom právě na Kraví hoře je pro podobné zařízení krásný prostor, který není využit pro žádné jiné aktivity.

Na Kraví hoře najdeme kromě hvězdárny i velký počet sportovišť. Je zde koupaliště s plaveckým bazénem, hřiště na kopanou nebo házenou, volejbalová hřiště a taktéž hřiště na basketbal nebo fotbal. Tato sportoviště jsou v letních měsících hojně využívána a je vidět, že lidi pohyb na čerstvém vzduchu baví. Venkovní posilovny jsou velice rozšířené. Slouží pro jednoduché cviky, které zvládnou dospělí i děti.
Nejbližší podobné sportoviště najdeme v parku u Moravské zemské knihovny. Prakticky neustále je v obležení cvičících. Nové podobné sportoviště by tak svoje návštěvníky velmi rychle našlo. Navíc v oblasti Masarykovy čtvrti se tato sportoviště neobjevují vůbec.
Lokalita pro umístění venkovní posilovny by měla být volena především v horní části parku, kde by nemusela být velká investice do terénních úprav a zároveň by to nevadilo volné rekreaci na trávníku (například piknik v letních měsících).

Myslíme, že pobyt na čerstvém vzduchu spojený s aktivním pohybem může lidem (nejen z Masarykovy čtvrti) se udržovat fit a ve zdravé kondici.

VEŘEJNÝ PŘÍNOS PROJEKTU: Projekt by prospěl různých věkovým kategoriím udržovat se ve zdravé formě. Venkovní posilovny jsou díky poměrně nenáročným cvikům určeny jak pro děti, tak i dospělé či seniory.

Rozpočet projektu - návrh