Mějme nadhled - rozhledna na Červeném kopci

NEPROVEDITELNÝ

Tento projekt byl posouzen jako neproveditelný. Zdůvodnění naleznete na konci této stránky.

Červený kopec je krásná lokalita nedaleko centra Brna, kterou bychom rádi ještě zlepšili tím, že bychom zde nechali postavit dřevěnou rozhlednu. Z Červeného kopce (311 m n. m.) lze dohlédnout do středu Brna a do širokého okolí. Můžeme odsud spatřit hrad Špilberk, věže katedrály Petrov a velkou část Brna. Rozhledna by tento pohled posunula na vyšší úroveň.
Na Červeném kopci se v současnosti rozkládá zahrádkářská kolonie, tedy kus přírody v Brně. Proto i rozhledna by měla být vybudovaná z tradičního přírodního materiálu, tedy ze dřeva a ideálně ve stavebním stylu, který je v Brně tolik využíván a obdivován, tj. ve funkcionalismu.
Zde mohou případní zájemci zhlédnout některé příklady návrhů zajímavých rozhleden: http://hutarchitektury.cz/projekty/
Rozhledna by se tak mohla stát navštěvovaným místem na Červeném kopci a bude tak sloužit, nejen občanům přilehlých čtvrtí, jako cíl procházek a výletů. Tato krásná přírodní lokalita v těsné blízkosti centra města si to jistě zaslouží.


Veřejný přínos projektu: Tím, že se na Červeném kopci postaví rozhledna, se značně rozšíří výhled do okolí, nejen do středu města, ale na všechny světové strany. Z jednoho místa tak bude mít návštěvník možnost pozorovat historické budovy v centru i moderní stavby v přilehlém okolí, jako je např. kampus Masarykovy univerzity.
Rozhledny jsou zároveň oblíbeným turistickým cílem a atrakcí pro malé i velké. Rozhledna přiláká pozornost ke krásnému místu Brna, které si do budoucna zaslouží lepší péči. V těsné blízkosti se také nachází stejnojmenná národní přírodní památka, která by se také mohla stát časem hojně využívanou návštěvníky k trávení volného času, což výstavba rozhledny ještě umocní a podpoří.

Navrhovatel:
Jan Holeček
 
Kontaktovat navrhovatele
Název:
Mějme nadhled - rozhledna na Červeném kopci
Lokalita:
Brno - Bohunice
Rozpočet:
1 948 000 Kč
Tématická oblast:
Senioři, Děti, Sport, Zábava, Zdraví, Zeleň
Délka realizace:
9 měsíců
Počet líbí se mi:
166
Status:
neproveditelný
Posouzení proveditelnosti (Více informací)
Odbor investiční
Majetkový odbor
útvar MMB pro oblast Smart City
Odbor územního plánování a rozvoje
MČ Brno - Bohunice
Rozpočet projektu
Popis položky Počet jednotek Cena za jednotku Cena celkem
terénní úpravy, výstavba samotné rozhledny 1 1 700 000 1 700 000
mobiliář (lavička, koš, stojan na kola) 1 20 000 20 000
navigační a informační cedule 4 2 500 10 000
Projektová dokumentace 1 173 000 173 000
základní opravy, nátěr, údržba 3 15 000 45 000
Cena celkem: 1 948 000 Kč
Posouzení proveditelnosti
Subjekt Odůvodnění Závěr
Odbor investiční Proveditelnost je z hlediska nákladů i času hraniční, pro prokázání proveditelnosti nutno doplnit konkrétní návrh se základními rozměry rozhledny. Nutné územní řízení. proveditelný s úpravami
Majetkový odbor Majetek města proveditelný
útvar MMB pro oblast Smart City Projekt je v souladu se Strategií pro Brno, a to v prioritě: KVALITA ŽIVOTA, Podpora nabídky volnočasových aktivit, rekreace a sportu proveditelný
Odbor územního plánování a rozvoje Jde o plochu rekreační zeleně. Projekt je proveditelný za podmínky dodržení zásad vhodného materiálového řešení, přiměřeného měřítka a výšky rozhledny. proveditelný
MČ Brno - Bohunice Městská část nesouhlasí s realizací projektu. neproveditelný