Záchody na Kraví hoře
realizovaný
Míša Rotterová
630 000 Kč
Zdraví
Brno - střed
3 měsíce
231 líbí se mi

Možná stejně jako já vyrážíte často na Kraví horu. V zimě s dětmi sáňkovat, na jaře se procházet, v létě se pak i opalovat. Spousta studentů se zde učí, senioři si čtou na lavičkách noviny... Pořádají se zde pikniky a nově se i griluje. Je tu krásně. Problém ale nastává ve chvíli, kdy se vám chce na WC. Pánové to možná ještě zvládnou u nějakého keříku, ale co my, dámy? :) Navíc před piknikem či grilováním by si člověk i rád umyl ruce, zvláště při řádící žloutence. Proto navrhuji na Kraví horu, samozřejmě v designu, který bude v souladu s přírodou, umístit mobilní záchody. Přijde mi to jako drobnost, kterou ale hodně lidí ocení, a která udělá toto místo ještě lepším. A i kdyby WC mělo být placené. Pět či deset korun nikoho nezruinuje, za to pohodlí to rozhodně stojí a aspoň budou peníze na údržbu.

Finálové video

VEŘEJNÝ PŘÍNOS PROJEKTU: WC by využívali všichni, kteří navštěvují park na Kraví hoře. Od maminek s dětmi, seniorů na procházce, přes sportovce nebo zkrátka kohokoliv, kdo se jde projít a začne se mu chtít na záchod. Veřejné WC na Kraví hoře udělá toto místo ještě lepším a pohodlnějším.

Deník projektu

Datum Popis
leden 2018 Schválení rozpočtového opatření a realizátora projektu: městská část Brno–střed (ZMB dne 30. ledna 2018). Rozhodnutí o přesném umístění toalet na Kraví hoře.
únor 2018 Probíhá průzkum trhu na dodavatele chemických toalet.
březen 2018 Diskuse s navrhovatelkou ohledně typu toalet, protože původně zamýšlené toalety by několikanásobně překračovaly rozpočet, a to nejen náklady na pořízení, ale také náklady na vybudování přípojek.
duben 2018 Uskutečňují se jednání s dodavateli a hledají se nejvhodnější řešení dle představy navrhovatelky a realizátora projektu.
červen 2018 Navrhovatelka i realizátor projektu se shodují na typu i vzhledu toalet.
červenec 2018 Bylo rozhodnuto o umístění toalet, a to u jezírka a vedle hřiště ve vrchní části parku.
srpen 2018 Realizátor jedná s dodavatelem o smluvních podmínkách – předpokládá se podpis smlouvy do konce měsíce.
srpen 2018 Byla podepsána smlouva s dodavatelem.
říjen 2018 Byl zpevněn podklad pro toalety.
listopad 2018 Toalety byly umístěny 28.11. a budou uvedeny do provozu v průběhu prvního týdne v prosinci.
prosinec 2018 Toalety byly uvedeny do provozu.

Rozpočet projektu - návrh

Popis položky Počet jednotek Cena za jednotku Cena celkem
Mobilní WC 2x, umyvadla a další potřebné věci 1 500 000 500 000
Projektová dokumentace 1 40 000 40 000
Úklid, sanitární prostředky, voda 3 30 000 90 000
Cena celkem: 630 000 Kč

Posouzení proveditelnosti

Subjekt Odůvodnění Závěr
Majetkový odbor Majetek města proveditelný
Odbor vodního a lesního hospodářství a zemědělství V případě realizace budou instalovány mobilní WC. proveditelný s úpravami
útvar MMB pro oblast Smart City Projekt je v souladu se Strategií pro Brno, a to v prioritě: KVALITA ŽIVOTA, Podpora nabídky volnočasových aktivit, rekreace a sportu. proveditelný
MČ Brno - střed proveditelný