Omezení dopravy na Svoboďáku a v okolí
neproveditelný
Lukáš Lučenič
63 000 Kč (navržený)
Doprava
Brno - střed
2017
200 líbí se mi

Náměstí Svobody a okolité uličky cez Masarykovu až k hlavnímu nádraží jsou označené jako pěší zóna. To znamená, že zákaz vstupu pro auta. To neplatí pro zásobování a pro lidi co mají povolení. Ja mám taký pocit, že povolení k průjezdu cez pěší zónu má asi každý druhý obyvatel Brna. Uličky v centru jsou plné aut, šalin, dodávek, taxíku, kuriéru, limuzín... i když je to vlastně pěší zóna.
Navrhuji, aby se změnil systém udělování výjimky k vjezdu do pěší zóny. Minimálně omezit Taxíky.

VEŘEJNÝ PŘÍNOS PROJEKTU: Projekt je určen pro lidi z centra Brna. Odhlučnení ulic a volný prostor k pohybu na pěší zóně.

Rozpočet projektu - návrh

Popis položky Počet jednotek Cena za jednotku Cena celkem
Vymyslet systém a pravidla 1 10 000 10 000
Cena projektové dokumentace celkem: 1 50 000 50 000
provozní náklady 3 1 000 3 000
Cena celkem: 63 000 Kč

Posouzení proveditelnosti

Subjekt Odůvodnění Závěr
Odbor strategického rozvoje a spolupráce Projekt je v souladu se Strategií pro Brno, a to v prioritě: DOPRAVA A TECHNICKÁ INFRASTRUKTURA, Řešení dopravy, ochrana centra před nadměrnou dopravou, parkování – Podpora všech druhů opatření k zajištění dopravní bezpečnosti (chodců, cyklistů) proveditelný
Odbor dopravy Doprava v nejužším centru města již v dnešní době omezena pouze na automobily rezidentů a nezbytnou obsluhu místních firem. Řešením vysokého provozu mimo hodiny určené pro zásobování je zvýšená pozornost městské policie k této problematice.
neproveditelný