Parkování na ulici Drobného
neproveditelný

Celá ulice Drobného extrémně trpí nedostatkem parkovacích míst. Ulicí vedou 4-proudá silnice ale je na ní naprostý nedostatek parkovacích míst, což má za následek parkování v přilehlých ulicích, případně na chodnících nebo v pravém jízdním pruhu.
Možností je buď ubrat jeden z jízdních pruhů a udělat z něj parkoviště (což by ale mohlo způsobit dopravní komplikace) nebo snížit obrubník chodníku a přidat podélná parkovací místa podobně jako jsou nové před klinikou.


Veřejný přínos projektu: Umožnit obyvatelům ulice Drobného parkování před svým domem, uvolnění parkovacích míst v okolních ulicích a umožnění příjezdu k Lužáneckému parku automobilem.

Navrhovatel:
Jiří Karpíšek
 
Kontaktovat navrhovatele
Název:
Parkování na ulici Drobného
Lokalita:
Brno - střed
Rozpočet:
2 000 000 Kč
Tématická oblast:
Doprava
Délka realizace:
9 měsíců
Počet líbí se mi:
178
Status:
neproveditelný
Posouzení proveditelnosti (Více informací)
Odbor dopravy
Rozpočet projektu - návrh
Popis položky Počet jednotek Cena za jednotku Cena celkem
Parkovací místo 120 15 000 1 800 000
Cena projektové dokumentace celkem: 1 200 000 200 000
Provozní náklady 3 0 0
Cena celkem: 2 000 000 Kč
Posouzení proveditelnosti
Subjekt Odůvodnění Závěr
Odbor dopravy Provoz na ulici Drobného je asi 20 000 automobilů denně, což je hraniční hodnota pro dvoupruhovou komunikaci. Vzhledem k tomu, že lze očekávat další nárůst dopravy a komunikace je součástí Základního komunikačního systému, není vhodné omezovat počet pruhů. Vzhledem k šířce chodníku (asi 3 m) není vhodné umístit parkování na chodník. neproveditelný