Bezbariérově s MHD do přírody

NEPROVEDITELNÝ

Tento projekt byl posouzen jako neproveditelný. Zdůvodnění naleznete na konci této stránky.

Konečná zastávka tramvaje v Obřanech - výchozí místo pro výlety do přírody. Krásná cyklostezka do Bílovic i pro vozíčkáře. Ale ti se sem pomocí MHD nedostanou. Jen proto, že zde nemohou vystoupit z tramvaje. Pomohlo by vybudování zvýšeného chodníku v místě výstupu podobně jako je to v místě nastupování do tramvaje tak, aby bylo možné vysunutí plošiny pro vozík. To je smysl tohoto projektu. Bezbariérový výstup z tramvaje by sloužil všem vozíčkářům a jejich rodinám by usnadnil přístup do krásné brněnské přírody aniž by museli o víkendu startovat auto.

Proč to navrhuji? Z vlastní zkušenosti vím, že bezbariérový výstup zde chybí.

A jen malá poznámka na závěr. Možná ještě existují v Brně další zastávky MHD, které by vybudováním bezbariérového nástupiště usnadnili vozíčkářům cestu do přírody.


Veřejný přínos projektu: Zvýšený chodník poslouží všem vozíčkářům, kteří se tak mohou dopravit do přírody tramvají a nemusejí jezdit autem. Umožní jim, aby mohli na konečné v Brně v Obřanech vystoupit z tramvaje, Usnadní to používání krásné cyklostezky v přírodě i rodinám s vozíčkářem jakéhokoliv věku.

Navrhovatel:
Dana Kroupová
Název:
Bezbariérově s MHD do přírody
Lokalita:
Brno - Maloměřice a Obřany
Rozpočet:
330 000 Kč
Tématická oblast:
Senioři, Děti, Zdraví, Doprava
Délka realizace:
1 měsíc
Počet líbí se mi:
179
Status:
neproveditelný
Posouzení proveditelnosti (Více informací)
Majetkový odbor
Odbor investiční
útvar MMB pro oblast Smart City
Rozpočet projektu
Popis položky Počet jednotek Cena za jednotku Cena celkem
Stavební práce s cílem vytvoření bezbariérového výstupu z tramvaje.. Cenu by měl nabídnout stavař. 1 300 000 300 000
Projektová dokumentace 1 30 000 30 000
3 0 0
Cena celkem: 330 000 Kč
Posouzení proveditelnosti
Subjekt Odůvodnění Závěr
Majetkový odbor Pozemek je majetkem města. proveditelný
Odbor investiční Připravuje DpmB jako svou investici s předpokladem vydání stavebního povolení do konce roku 2017 a realizací v roce 2018 (kompletní rekonstrukce smyčky, zastávek a části komunikace). neproveditelný
útvar MMB pro oblast Smart City Projekt je v souladu se Strategií pro Brno, a to v prioritě: KVALITA ŽIVOTA, Účinná politika města v sociální a zdravotní oblasti – zaměřeno na podporu projektů zabývajících se odstraňování fyzických bariér proveditelný