Pumptrack pod Pekárnou
v realizaci
Jakub Vodička
2 990 000 Kč (navržený)
Sport
Brno - Bystrc
3 měsíce
957 líbí se mi
1586 hlasů
Kancelář participace

Pumptrack je univerzální sportoviště vhodné pro širokou veřejnosti. V lokalitě mezi ulicí Štouračovou a přírodní rezervací Pekárna navazuje na vybudovaný dirtpark Bystrc a rozšiřuje jeho využití pro všechny sportovce od malých dětí po zdatné borce.

Pumptrack je velmi oblíbená sportovní disciplína. Na dráze skládající se z boulí a klopených zatáček se jezdec pohybuje tzv. pumpováním (pohyb těžiště nahoru a dolů). Jízda na pumptracku je jednoduchá a zvládne ji i úplný začátečník. Naopak zkušenější jezdci zde mohou zdokonalovat svojí techniku a fyzickou kondici. Naše varianta počítá s asfaltovým povrchem. Pumptracková dráha tedy bude vhodná pro jízdu na kole, skateboardu, in line bruslích, koloběžkách nebo dětských odrážedlech.
Samotná realizace začíná prací z hlínou. Celá dráha se musí nejdříve ,, vymodelovat\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" . Na zhutněnou hlínu, která již v podstatě udává tvary pumptracku se následně položí tenká vrstva asfaltu. Ten nejen že mnohonásobně rozšíří využití, ale také zajistí téměř nulové náklady na údržbu a jezdit se bude dát po celý rok. Nakonec se upraví terén okolo dráhy a vytvoří tzv. odpočinková zóna. Přeci jen, bylo by fajn mít si kam sednout a odložit si věci, nebo jen relaxovat a nechat své ratolesti ,,lítat\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\" kolem.
Návštěvníci si tak budou moci přijet ,,zapumpovat“ a odpočinout si od starostí všedního dne. Místo případné realizace se nachází v ochranném pásmu chráněné krajinné oblasti Pekárna v Bystrci pod ulicí Štouračova, viz. katastrální mapa. Tvar a velikost pumptrackové dráhy chceme přizpůsobit ,,na míru“ dané lokalitě, tak aby se zachoval přirozený ráz krajiny (jedno z možných řešení viz. ilustrace). V těsné blízkosti sousedí již vybudovaný dirt park určený pro freestyle jízdu na bmx a horských kolech. Jízda na pumptracku je vhodným předstupněm ke zvládnutí menších skoků. Pumptrack se tak mimo jiné stává jakýmsi vstupním prvkem s nejnižší obtížností.
Věřím, že pumptrackovou dráhu si oblíbí nejen děti, ale i dospělý. Zlepšíme sportovní podmínky v Bystrci a vytvoříme tip na parádní výlet pro lidi z Brna a okolí.

Hlasovací video

VEŘEJNÝ PŘÍNOS PROJEKTU: Projekt bude sloužit široké veřejnosti ve všech věkových kategoriích. Každý kdo si bude chtít zasportovat a projet se na pumptracku, stačí jen když si vezme kolo, skateboard nebo brusle a může jít ,,pumpovat\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\". Věřím, že pumptrack přitáhne pozornost hlavně dětí a mládeže v Bystrci. Nyní když se zrušil skatepark, není v okolí nic kde by se děcka mohli ,,vyřádit\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\".

Deník projektu

Datum Popis
únor 2019 Schválení rozpočtového opatření a realizátora projektu: Kancelář participace.
březen 2019 Probíhá výběrové řízení na zhotovitele vč. vypracování projektové dokumentace.
duben 2019 Byl vybrán zhotovitel projektu.
květen 2019 Zhotovitel pracuje na projektové dokumentaci, která je v současné době připomínkována navrhovatelem.
červen 2019 Projektová dokumentace je konzultována s Odborem životního prostředí a zahradní architektkou, tak aby výsledný projekt plynule navazoval na okolní přírodu.
Srpen 2019 Probíhá stavební řízení.

Rozpočet projektu - návrh

Posouzení proveditelnosti