Zastínění dětského hřiště na ulici Štouračova Brno Bystrc
proveditelný

Dětské hřiště na ulici Štouračova v Brně Bystrci je vyhledávaným místem pro rodiče s dětmi. Jeho hlavní nevýhodou je absence stínu na herních prvcích, které jsou určeny pro nejmenší děti - pískoviště a houpadla. To má za následek, že hřiště je v parných slunných dnech většinou nevyužíváno.
Loni na Obilním trhu došlo k zastínění pískoviště z prodyšného materiálu. Na zimu se zastínění schovává a instaluje až na jaře. Tuto úpravu pískoviště ocenily především děti a jejich rodiče. Podobné zastínění by bylo vhodné realizovat i na dětském hřišti na ulici Štouračova. Esteticky by zapadlo do rázu krajiny a hlavně by za toto opatření byly rády děti, které by si i v parných dnech mohly hrát na zastíněném hřišti. Mám dvě malé děti a byl bych rád, kdyby nejen ony, ale i jiné děti si mohly hrát bezpečně na písku bez strachu, že dostanou úpal. Pokud by se podařilo ještě zrealizovat výsadbu vhodných dřevin v areálu dětského hřiště, postupně by nahradily plachty.


Veřejný přínos projektu: Projekt je určen převážně pro děti a jako prevence před možnými zdravotními komplikacemi způsobenými delším pobytem na slunci. Tento prvek ocení především rodiče a prarodiče svých ratolestí, které si hrají na hřišti. Výsadba vhodných dřevin z dlouhodobého hlediska nahradí plachty.

Navrhovatel:
Michal Muthsam
 
Kontaktovat navrhovatele
Název:
Zastínění dětského hřiště na ulici Štouračova Brno Bystrc
Lokalita:
Brno - Bystrc
Rozpočet:
170 000 Kč
Tématická oblast:
Děti, Sport, Zdraví, Zeleň
Délka realizace:
1 měsíc
Počet líbí se mi:
273
Status:
proveditelný
Posouzení proveditelnosti (Více informací)
Majetkový odbor
Odbor investiční
útvar MMB pro oblast Smart City
MČ Brno - Bystrc
Rozpočet projektu - návrh
Popis položky Počet jednotek Cena za jednotku Cena celkem
4 sloupky, kotvy do betonové patky, 1 plachta čtverec 4x4 m 1 100 000 100 000
výsadba stromů 3 15 000 45 000
Projektová dokumentace 1 10 000 10 000
na podzim odmontování, na jaře namontování plachty 3 5 000 15 000
Cena celkem: 170 000 Kč
Posouzení proveditelnosti
Subjekt Odůvodnění Závěr
Majetkový odbor Majetek města proveditelný
Odbor investiční proveditelný
útvar MMB pro oblast Smart City Projekt je v souladu se Strategií pro Brno, a to v prioritě: KVALITA ŽIVOTA, Podpora nabídky volnočasových aktivit, rekreace a sportu proveditelný
MČ Brno - Bystrc Městská část souhlasí s případnou realizací projektu za podmínky, že bude upraven následujícím způsobem: 1) zastínění bude tvořit celkem 6 sloupků a 3 plachty, stejně jako na pískovišti na Obilném trhu, z důvodu větší účinnosti; 2) nebude prováděna výsadba stromů z důvodu nepříznivých prostorových poměrů. proveditelný s úpravami