Umění v ulicích - nástěnná malba
neproveditelný

Cílem projektu je oživení městského prostředí formou velkoformátové nástěnné malby, rovněž omezení tzv \"reklamního smogu\" na místě, které slouží pouze jako vývěsní prostor pro billboardy.

Nástěnná malba, tzv. Mural art je označení současného celosvětového uměleckého směru, zaměřeného na velkoformátovou malbu na plochy ve veřejném prostoru, Přispívá k vytváření jedinečné identity samotného místa, vnáší do ulic činorodost a kreativitu a aktivuje tvořivou atmosféru, což je přínos, který všudypřítomné billboardy neposkytují.

Plocha se nachází na křižovatce ulic Křenová - Dornych, náleží k budově městské policie Brno - střed.
Návrh malby je pouze orientační, je to jen jedna z možností jak by motiv na velké stěně mohl vypadat. Výsledný motiv bude záviset na návrhu konkrétního umělce/umělců, kteří malbu budou realizovat.
Na přiložených fotografiích jsou ukázky již existujících nástěnných maleb, nacházejících se v Brně.


Veřejný přínos projektu: Cílem projektu je oživení městského prostředí formou velkoformátové nástěnné malby, rovněž omezení tzv. \"reklamního smogu\" na místě, které slouží pouze jako vývěsní prostor pro billboardy.

Navrhovatel:
Katarína Dohnalová
 
Kontaktovat navrhovatele
Název:
Umění v ulicích - nástěnná malba
Lokalita:
Brno - střed
Rozpočet:
395 000 Kč
Tématická oblast:
Kultura
Délka realizace:
2 měsíce
Počet líbí se mi:
768
Status:
neproveditelný
Posouzení proveditelnosti (Více informací)
Majetkový odbor
Městská policie Brno (orgán města)
Rozpočet projektu - návrh
Popis položky Počet jednotek Cena za jednotku Cena celkem
Nástěnná malba 1 290 000 290 000
Materiál (barvy,lešení,etc 1 40 000 40 000
Projektová dokumentace 1 35 000 35 000
Ochranný lak 3 10 000 30 000
Cena celkem: 395 000 Kč
Posouzení proveditelnosti
Subjekt Odůvodnění Závěr
Majetkový odbor stavba je ve správě Městské policie (MP) Brno, je obsažena ve Vyhlášce 1/1992, kterou se zřizuje MP Brno. Stávající reklama je umístěna na základě schválení nájemní smlouvy Radou města Brna. neproveditelný
Městská policie Brno (orgán města) Městská policie Brno nesouhlasí z důvodu platné smlouvy na pronájem štítové zdi k reklamním účelům od 1. 4. 2018 na dobu neurčitou. Záměr pronájmu byl schválen na R7/132. schůzi Rady města Brna konané dne 19. 9. 2017. Vlastní smlouva o pronájmu štítové zdi objektu Křenová 288/4 v Brně s konkrétním nájemcem byla schválena na R7/156. schůzi Rady města Brna, která se konala dne 13. 2. 2018. neproveditelný