Brňáci, na které nechci zapomenout
nevítězný
Robert Keprt
1 890 500 Kč (navržený)
Jiné
BRNO
12 měsíců
5 líbí se mi (podpořen podpisovým archem)
-111 hlasů

Internetové stránky o Brňácích a jejich městě - vzpomínky na slavné osobnosti, co jsem zažil/a v Brně, co znám z vyprávění lidí, kteří už tu s námi nejsou, historky z vlastní rodiny, fotky lidí, domů, ulic, zámků, kostelů, situací. Paměť města.

Jde o projekt, na kterém se můžeme podílet všichni. Nejen profesionální historikové, ale každý, kdo v Brně žije, žil, někoho v Brně zná nebo znal.
Některé historky jsme slyšeli stokrát. Od svého dědečka nebo kamaráda. Jsou to příběhy veselé i smutné, příběhy o tom, jak šel život, se svými zapomenutými hrdiny, slavnými osobnostmi, blízkými přáteli a členy vlastní rodiny. Některé historky jsme slyšeli stokrát. Rozdávaly radost i moudrost - ale s tím, jak lidé kolem nás odcházejí tam, odkud se nikdo nevrací, odcházejí a blednou i vzpomínky na ně, pokud je nezachytíme. Mění se i tvář města, mnohé domy i celé ulice mizejí z mapy města, aniž bychom po nich měli v archivu nebo muzeu fotografie. Zachyťme čas - pro sebe, pro ty, které tu už s námi být nemohou a bolí nás to dodnes, pro ty, kteří už nezažijí nás.

Každý z nás by mohl přispět svými vzpomínkami nebo vzpomínkami, které slyšel od někoho z příbuzných a přátel. A stejně tak by každý z nás měl možnost vkládat do stránek svoje vlastní fotografie měnící se tváře města, dávno zmizelých domů, přestavěných fasád, nebo třeba jen starých schodů, historické kliky nebo dlaždiček na chodbě.

Věnováno památce ..., který zemřel v těchto dnech.

Hlasovací video

VEŘEJNÝ PŘÍNOS PROJEKTU: zachycení vzpomínek a fotografií na osobnosti Brna i lidi v něm, na které by se jinak zapomnělo, vzpomínky na místa, domy, ulice a situace, které by se jinak ztratily z paměti města

Projekt není vázán na žádnou lokalitu

Rozpočet projektu - návrh

Popis položky Počet jednotek Cena za jednotku Cena celkem
tvorba webové stránky 1 350 000 350 000
Cena projektové dokumentace celkem: 1 40 500 40 500
údržba, správa a kontrola obsahu webu 3 500 000 1 500 000
Cena celkem: 1 890 500 Kč

Posouzení proveditelnosti